SAMSUN ATAKUM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet İrfan Yetik, "Disleksi Farkındalık Paneli"mizin Açılışını Gerçekleştirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet İrfan Yetik,

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet İrfan Yetik, "Disleksi Farkındalık Paneli"mizin Açılışını Gerçekleştirdi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet İrfan Yetik, Disleksi Haftası ve Dünya Disleksi Günü kapsamında, disleksi konusuna dikkat çekmek ve bu konuda toplumsal düzeyde farkındalık oluşturmak amacıyla Atakum Rehberlik ve Araştırma Merkezimizin organizasyonunda düzenlediğimiz  "Disleksi Farkındalık Paneli"ne katıldı.

 

Panelin açılışını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet İrfan Yetik:

"Disleksiye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarımızda Ekim ayının ilk haftası Disleksi Haftası, Ekim ayının ilk haftasının Perşembe günü de Dünya Disleksi Günü olarak, farkındalık çalışmaları yapılmaktadır."

 

"Disleksi tanısı alan çocuklarımız, rehberlik ve araştırma merkezimiz tarafından düzenlenen Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu Raporu ile özel eğitim ihtiyacı olan diğer akranlarına sunulan tüm özel eğitim hizmetlerinden yararlanmaktadır. Disleksi olan öğrencilerimiz, tüm okullarımızda kaynaştırma/bütünleştirme uygulamaları yoluyla eğitim almakta ve bu kapsamda sağlanan destek eğitim hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bu öğrencilerimize eğitim hayatları boyunca her alanda destek sağlanmaya devam edilmekte olup, Disleksi Haftası ve Dünya Disleksi Günü kapsamında da disleksi konusuna dikkat çekmek ve bu konuda toplumsal düzeyde farkındalık oluşturulmasını katkı sağlamak amacıyla tüm eğitim kurumlarımızda etkinlikler yapılmasına yönelik çalışmalar sürüdürmekteyiz."

 

"Özel eğitime ihtiyacı olan tüm öğrencilerimize olduğu gibi disleksi olan öğrencilerimizin ve ailelerimizin de yanındayız. Unutmayalım ki, her çocuk öğrenir.  Aynı veya farklı anda, aynı ya da farklı yolla öğrenir ama öğrenir. DİSLEKSİ de bir hastalık değil, öğrenme şekillerindeki farklılıktır. Tabiki "Her çocuk özeldir."ve bizim için hepsi çok kıymetlidir. Einstein ve Edison gibi pek çok dâhinin de disleksi oldukları bilinir. Onlar doğru eğitim metotları ve farklı öğretim yöntemleriyle başarılı bir dahi olabilmişler. Bizlere düşen bu çocuklarımızın öğrenme zamanlarını ve yollarını keşfedip onlara uygun eğitimi vermektir. Önemli olan yapamadıkları değil, yapabildiklerinin farkına varmaktır." dedi.

 

 "Bu anlamlı haftada panelimize katılım sağlayan, destek veren, Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şaziye Seçkin Yılmaz, İdil Kefeli, Kezban Başkaya ile Atakum Rehberlik ve Araştırma Merkezimize, Türkiye Disleksili Çocuklar Vakfına, Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneğine, ayrıca ev sahipliklerinden dolayı TED Koleji yöneticilerimize teşekkür ederek, faydalı bir eğitim olması dileklerinde" bulundu.

 

Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

 

04-10-202204-10-202204-10-202204-10-2022

Mimarsinan Mahallesi Belediye Caddesi No.12 Kat.5 Kaymakamlık Binası Atakum/SAMSUN - 0362 438 61 48 / 439 09 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.